Akkeçili Köyü Yörük Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği

Akkeçili Köyü Yörük Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ alanında faaliyet gösterir. Derneğimiz 10 Mayıs 2012 tarihinde kurulmuştur. Derneğimizin Kurucu Üyeleri:  Mustafa YOYLU (Bayram Oğlu) , Osman KAYA (Hüseyin Oğlu), Ahmet KAPTAN (İzzet Oğlu), Osman KARİP (Mehmet oğlu), Ali ÇETİN (Mehmet Oğlu), Mustafa ÜNAL (Murat Oğlu), Muammer AKKEÇİLİ (Musa Oğlu)’dir. Derneğimiz Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Kurucu üyesi olup, aynı zamanda Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Üyesidir. Derneğimizin 15 Kasım 2018 tarihi itibariyle toplam 62 üyesi mevcuttur.

Derneğimiz; Antalya Yörükler Derneği ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM), Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi ve Kepez Belediyesi işbirliği ile 26-27-28 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye 1. Yörük Türkmen Çalıştayı ve Arama Konferansına, 24-25-26 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye 2. Yörük Türkmen Çalıştayı ve Arama Konferansına, 08-09-10-11 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye 3. Yörük Türkmen Çalıştayı ve Arama Konferansına üye dernek olarak tüm çalıştay faaliyetlerine aktif olarak katılmıştır.

Derneğin iletişim ve adres bilgileri;

Dernek Adı : AKKEÇİLİ KÖYÜ YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ

Faaliyet Alanı        : KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ

Açıklama                : Toplum Kültürünü Yaşatma, Hemşehri Dernekleri

Telefon Numarası  : 0505 2211219 (Dernek Başkanı )

                          0543 951 7592 (Köy Muhtarı)

E-mail Adresi         : akkecilikoyu32@hotmail.com

Web Sitesi              : www.akkecili.com

Dernek Adresi        : AKKEÇİLİ KÖYÜ/SENİRKENT/ISPARTA

Dernek Başkanı                : Şükrü İBİŞOĞLU

Dernek Yönetim Kurulu  : Mahmut ÇELİK (Ali oğlu), Mehmet ÜNAL, Belkıs AKKEÇİLİ, Ümmü KAYA, Mehmet ÇETİN, Bayram Ali YOYLU

Dernek Denetleme Kurulu: Ramazan YILMAZ, Abdil ÇELİK, İbrahim İBİŞOĞLU

Köy Muhtarı                        : Mustafa ÜNAL

Dernek Banka Hesap Numaraları  : T.C. Ziraat Bankası Senirkent Şubesi

IBAN : TR13 0001 0004 3364 1890 2450 01

………………………………………….

IBAN:  TR83 0001 0004 3364 1890 2450 02

BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ… ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ… SAYGILARIMIZLA…

 

Akkeçili Köyü Yörük Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneğimizin 3’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı köyümüz yörük evi ve müzesinde bulunan toplantı solonunda 14 Ekim 2018 Pazar günü yapılmıştır. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda köyümüzün tanıtımı ile yapılabilecek proje ve etkinlikler tartışıldı. Kongre sonunda yapılan seçimde Derneğimizin kurulması ve köyümüzün tanıtımında çok büyük katkıları bulunan Başkanımız Şükrü İBİŞOĞLU bayrağı taşımaya hak kazanarak tekrar başkan seçildi.  Dernek Yönetim Kuruluna Mahmut ÇELİK (Ali Oğlu), Mehmet ÜNAL, Belkıs AKKEÇİLİ, Ümmü KAYA (Ali Kızı), Mehmet ÇETİN ile Bayram Ali YOYLU seçilmişlerdir. Denetleme Kuruluna ise Abdil ÇELİK, İbrahim İBİŞOĞLU ile Ramazan YILMAZ seçilmişlerdir. Dernek Yönetim Kurulu ile Denetleme Kuruluna seçilen dostları tebrik eder, görevlerinde başarılar dileriz.

Akkeçili Köyü Yörük Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneğimizin 2’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı köyümüz köy odasında bulunan toplantı solonunda 11 Ekim 2015 Pazar günü yapılmıştır. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda köyümüzün tanıtımı ile yapılabilecek proje ve etkinlikler tartışıldı. Kongre sonunda yapılan seçimde Derneğimizin Başkanlığına Şükrü İBİŞOĞLU seçildi.  Dernek Yönetim Kuruluna; Mustafa YOYLU (Bayram oğlu), Ali ÇETİN, Mahmut ÇELİK (Ali Oğlu), Mehmet ÜNAL,  Osman KARİP ile Ramazan YILMAZ seçilmişlerdir. Denetleme Kuruluna ise , Nasuh KOCA, Abdil ÇELİK ile İbrahim İBİŞOĞLU seçilmişlerdir. Dernek Yönetim Kurulu ile Denetleme Kuruluna seçilen dostları tebrik eder, görevlerinde başarılar dileriz.

 

Akkeçili Köyü Yörük Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneğimizin 1’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı köyümüz köy odasında bulunan toplantı solonunda 17 Kasım 2012 Cumartesi günü yapılmıştır. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda köyümüzün tanıtımı ile yapılabilecek proje ve etkinlikler tartışıldı. Kongre sonunda yapılan seçimde Derneğimizin Başkanlığına Şükrü İBİŞOĞLU seçildi.  Dernek Yönetim Kuruluna Mustafa YOYLU (Bayram Oğlu), Ahmet KAPTAN, Ali ÇETİN, Mustafa ÜNAL, Osman KAYA ile Yudanur ÇELİK seçilmişlerdir. Denetleme Kuruluna ise Muammer AKKEÇİLİ, Abdurrahman GÖKALİOĞLU ile Mustafa GÜDAL (Şakir Oğlu) seçilmişlerdir. Dernek Yönetim Kurulu ile Denetleme Kuruluna seçilen dostları tebrik eder, görevlerinde başarılar dileriz.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
error: İçeriği kopyalayamazsın!
İçerik AKKECİLİ.COM telif hakkıyla korunuyor.